GİRİŞİM KAMPÜSÜ, İKİ MODÜL ALTINDA EĞİTİMLERE BAŞLADI
 
GİRİŞİM KAMPÜSÜ, İKİ MODÜL ALTINDA EĞİTİMLERE BAŞLADI “Her şey inanmakla başlar” sloganı ile özellikle genç ve kadın girişimciliğinin gelişimine olanak sağlayacak platformlar yaratmayı amaçlayan Lider Yaratıcı Katılımcılar – Liyakat Derneği’nin, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile işbirliği içinde sürdürdüğü “Girişim Kampüsü” Projesi’nin iki modül altında gerçekleşen eğitimleri başladı.
 Projenin açılışında bir konuşma yapan Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Soyuer, projenin başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirterek, inovatif çalışmaların yanısıra, bir girişime farklı bakış açılarıyla da birçok yeniliğin yakalanabileceğini ifade etti.

Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ise, ülkedeki siyasi ve ekonomik gel gitlerin  girişimci adaylarının sürekli geri adımlar atarak risksiz işlerde çalışmaya yönlenmesine sebep olduğunu belirterek, “Halbuki yetenekli girişimci adaylarımız var. Ülke olarak, sürdürülebilir projelere ve stratejilere ihtiyacımız var. Girişimci bakışı daha gençlikte zihinlere oturtulmalı ve herkes kendi creatif becerisine göre bir iş fikrini zaman içerisinde geliştirebilme imkanına sahip olmalıdır. Türkiye nüfusunun yarısı 30 yaşın altında. Bu genç bir potansiyelimiz olduğunu gösteriyor. Bu gençlik teşvik edilir ve girişimciliğe cesaretlendirilirse Türkiye, gelecek 20 yıl içinde dünyanın en önemli ekonomileri arasında üst sıralara yerleşebilir” dedi.

İlk modül kapsamında, Ege Üniversitesi’nin yetkin ve donanımlı akademisyen, öğretim ve araştırma görevlileriyle genç girişimci adayları sıkı bir eğitim programında biraraya geldi. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Soyuer, Prof. Dr. Jülide Kesken, Prof. Dr. Ayla Dedeoğlu, Yard. Doç. Dr. Esin Güngör, Yard. Doç. Dr. Aykan Candemir, Yard. Doç. Dr. İpek Kazançoğlu, Yard. Doç. Dr. Burcu Aracıoğlu, Araş. Görevlisi Elif Üstündağlı, Araş. Görevlisi Ali Erhan Zalluhoğlu, Araş. Gör.Dr. Derya İlic’ten akademik eğitim alan öğrenciler, girişimcilik başta olmak üzere yöneticilik, aile şirketleri, maliyet muhasebesi, ticaret, iş hukuku, üretim yönetimi, insan kaynakları, pazarlama konularında yaklaşık 20 saate yakın ders alarak öğretim gördü.

Ardından projenin ikinci modülü olarak devreye giren Ustalarla Sohbet bölümünde ise, önemli duayenlerle biraraya gelen girişimci adayları, bu kapsamda da alanlarında yetkin birer isim olan işadamlarının deneyim, tecrübe paylaşımlarından faydalandılar. 20 saate yakın süren Projenin Ustalarla Sohbet Modülüne, Kemal Çolakoğlu – İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı, Ender Yorgancılar – EBSO Yönetim Kurulu Başkanı, HulisiBerik – Sir Winston House Yönetim Kurulu Başkanı , Haluk Okutur-Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı, Murat Ihlamur- Netsis Kurucu ve CEO, Barış Akyelli-adepo.com Genel Müdür Yardımcısı, Metin Akman - TrouwNutritionInt. Türkiye Genel Müdürü, İhsan Elgin-Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası Direktörü, Emir Adıgüzel - Heidelbergcement Grup Akdeniz ve Ortadoğu Coo ve Avukat Nilgün Dağgeçen katıldı.

Her biri kendi alanında üstat olan iş ve akademi dünyasının bu önemli isimleri, kendi girişimcilik serüvenlerinde yaşadıkları zorlukları, anıları, krizleri ve sonunda gelen başarıları paylaşarak, girişimcilik projeleri olan gençlere tüyolar verdiler. 

 
kampus01-02
kampus01-01