GENÇ GİRİŞİMCİLER PROJELERİNİ SUNMA HAZIRLIĞI YAPIYORLAR
 
GENÇ GİRİŞİMCİLER PROJELERİNİ SUNMA HAZIRLIĞI YAPIYORLAR Liyakat Derneği’nin, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile işbirliği içinde sürdürdüğü “Girişim Kampüsü” Projesine katılan gençler, akıllarındaki fikirleri sunuma hazır birer dosyaya dönüştürmek için sıkı bir eğitime girdi. Projeye başvurdukları gün, sadece fikirleri olan gençler, Bilgi Üniversitesi’ndegirişimcilik eğitimleri veren ve aynı zamanda TrouwNutrition Firmasının Türkiye Genel Müdürü olan Metin Akman’ın “İŞ PLANI HAZIRLAMA-ATÖLYE ÇALIŞMASI” eğitimi kapsamında girişimcilik fikirlerini projeye dönüştürmeye başladılar.
 Bir iş fikrinin önemli olmasına rağmen projeye dökülemedikten sonra bir sonuç getiremeyeceğini vurgulayan TrouwNutrition Firmasının Türkiye Genel Müdürü Metin Akman, “Girişim Kampüsü – Atölye Çalışması” kapsamında geleceğin girişimci adaylarına teknik bilgiler verdiklerini ifade etti.

 

1989 ODTü İşletme Mezunu olan ve girişimcilik dersleri de veren Akman, her gencin bir iş fikri olabileceğini ancak bunu hayata geçirecek bir dokümana kesinlikle ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Gençler, bazen hayata geçebilecek bazen de afaki olan projelerle bizlere başvurabiliyorlar. Ancak sunum istediğimizde daha ona bile hazır olmadıklarını görüyoruz. Fikrinizi daha siz projeye dökemezken, destek beklediğiniz karşı kuruluşun nasıl size güvenmesini, anlamasını bekleyeceksiniz ki. Biz Atölye Çalışması ile proje dosyasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini,  iş planı hazırlarken ya da pazarlama sunumlarında üzerinde durulması gereken noktalara dikkat çekerek, yeni bir girişimcinin nasıl bir sunum ve proje dosyası hazırlaması gerektiğini anlattık. Artık fikirler, Atölye Çalışması sayesinde somut bir proje dosyasına aktarılabilecek” dedi.

 
metinakman03
metinakman02
metinakman01