Ödüller
 

GENÇ GİRİŞİMCİLER PROJE ÖDÜLÜ

18-35 yaş arasındaki öğrenci ya da yeni mezun genç girişimcilere fikirlerini değerlendirme fırsatı sunulacak, kategori birincisine 5000 TL ödül verilecektir. Jüri tarafından uygun görülen diğer projelere ise farklı fırsatlar sunulacaktır.


İKİNCİ BAHAR PROJE ÖDÜLÜ

36 yaş ve üzeri kişilere bugüne kadar edindikleri deneyimleri ışığında girişimci fikirlerini değerlendirme fırsatı sunulacak, kategori birincisine 5000 TL ödül verilecektir. Jüri tarafından uygun görülen diğer projelere ise farklı fırsatlar sunulacaktır.


SOSYAL GİRİŞİMCİLİK PROJE ÖDÜLÜ

Sosyal girişimcilik, toplumsal alanda kalıcı değişimler sağlamak üzere yaygın çözümler yaratmayı ve uzun vadede sosyal sorunları toplumun desteğini de kazanarak ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Sosyal girişimcilikte ortaya koyulan fikirlerin sosyal değişim ve değer oluşturması gerekmektedir. Burada esas olan, girişimcinin yaşadığı çevredeki toplumu ilgilendiren sorunları belirleyip bu sorunu girişimcilik ilkeleriyle kalıcı olarak ortadan kaldırabilmesidir. Toplumsal dönüşümde önemli rol oynayan sosyal girişimciler, yerel değişimin öncülleridirler. 

Yaş sınırı bulunmayan bu kategoride girişimcilerden sosyal bir fayda yaratacak ve ilgili konuda toplumsal bir dönüşüm sağlayacak fikirler tasarlamaları beklenmektedir. Kategori birincisine 5000 TL ödül verilecektir. Jüri tarafından uygun görülen diğer projelere ise farklı fırsatlar sunulacaktır.